MCR3 plus

Karta instruktażowo-informacyjna użytkownika

Kody De Dietrich MCR3 Plus dla diody LED eksploatacji - serwisu - blokady - usterki.

Kolor oraz częstotliwość migania sygnałów stanu przycisku wskazuje, czy kocioł pracuje normalnie, ma jakiś problem lub wymaga serwisu.

Eksploatacja kotła: Zielony sygnał przerywany 1 raz wskazuje, że kocioł działa normalnie i dostarcza ciepło do układu centralnego ogrzewania. Zielony sygnał przerywany na krótko 2 razy wskazuje, że kocioł dostarcza ciepłą wodę użytkową.

Konserwacja: Migający pomarańczowy sygnał oznacza, że kocioł wymaga konserwacji. Częstotliwość migania pomarańczowego światła oznacza kod serwisowy. Zanotuj dany kod serwisowy (A, B lub C) i w ciągu kilku dni skontaktuj się z serwisem.

Zablokowanie: Migające zielone światło oznacza, że kocioł ma problem oraz, że próbuje go rozwiązać. Jeśli nie uda mu się to, przejdzie do trybu usterki i wyświetli czerwony sygnał.

Usterka: Migający czerwony sygnał oznacza, że kocioł znajduje się w trybie usterki i nie działa. W przypadku pojawienia się migającego, czerwonego sygnału: należy sprawdzić zasilanie gazem, podłączenia elektryczne kotła oraz ciśnienie wody układu centralnego ogrzewania. Jeśli sygnał czerwony świeci się światłem ciągłym, należy: odłączyć zasilanie elektryczne na 30 sekund.

Zresetuj usterkę poprzez naciśnięcie przycisku RESET i przytrzymaj go przez przynajmniej 5 sekund. Jeśli czerwony sygnał nie zniknie, zanotuj kod usterki (1, 2, 3, 4, 5 lub 6) i skontaktuj się z serwisem.

Instrukcje korzystania z kotła centralnego ogrzewania.

Włączanie kotła centralnego ogrzewania:


Cykl załączenia rozpoczyna się i nie może być przerwany. W czasie rozruchu kotła gazowego diody led zapalą się na zielono światłem ciągłym na około 3 minuty.

Kocioł zostanie włączony, gdy światło na przycisku RESET zacznie świecić się na zielono światłem

ciągłym. W przeciwnym razie mogą wystąpić awarie lub błędy.

Pokrętła ustawień ciepłej wody i centralnego ogrzewania.

Zmiana temperatury wody (Rysunek kranika): przekręcenie od OFF do wskazanej temperatury jaką chce osiągnąć na wyjściu z kotła.

Zmiana temperatury ogrzewania (Rysunek kaloryfera): przekręcenie moduluje temperaturę na wyjściu z kotła dla centralnego ogrzewania.

Funkcja przeciwzamrożeniowa: Nie należy wyłączać kotła. Ustaw temperaturę na pokrętle ogrzewania na 10 stopni. Jeśli przez długi czas nie będziesz przebywać w domu, a istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia temperatury poniżej zera Celsjusza opróżnij kocioł i układ centralnego ogrzewania z wody i w tej sytuacji wyłącz kocioł. Po prostu woda która zamarznię zmieni swój stan skupienia z ciekłego na stały i rozszeży swoją objętość co może doprowadzić do popękania instalacji w urządzeniu grzewczym lub na układzie centralnego ogrzewania.

Czynności dla użytkownika kotła gazowego

Monitorowanie stanu pracy: O stanie kotła informują sygnały świetlne migające diody. Jeżeli, któryś z sygnałów jest niepokojący zawsze warto zanotować taką informację i poinformować serwis.

Sprawdzanie i uzupełnianie zładu wody centralnego ogrzewania: Jeśli ciśnienie wody jest niższe niż 0,8 bar, należy uzupełnić jej stan w układzie centralnego ogrzewania do zalecanego poziomu 1,5 - 2 barów.

Odpowietrzanie układu centralnego ogrzewania: Jeżeli kaloryfery nie grzeją prawidłowo lub gdy podczas rozgrzewania z rur dochodzą różne dźwięki. Metoda odpowietrzania poprzez kocioł MCR3 PLUS